RSS
 

Żywność bio

20 gru

 

 

Producenci żywności bio to inaczej mówiąc wytwórcy jedzenia uzyskiwanej zgodnie z najwyższymi standardami – wszystko opatrzone adekwatnym i cennym, co trzeba zauważyć, ekocertyfikatem. Żywność z tym oznaczeniem możemy odszukać na specjalnie przeznaczonych ku temu sklepowych półkach lub sklepach które zajmują się rozprowadzaniem tylko ekologicznych produktów. Coraz częściej możemy także taką żywność zamówić przez sieć.
Producenci żywności naturalnej to na terenie krajów Europy zachodniej oprócz autonomicznych rolników, często większe korporacje, które wiedzą, że na żywności ekologicznej można już ugrać całkiem spore pieniądze– zaś na terenie Polski ekologiczne farmy to zazwyczaj po prostu rolnicy, którzy sieją i uprawiają żywność tak jak za dawnych lat, bez dużej porcji chemii.

 

 

Najbardziej wartościowa żywność ekologiczna to zwykle nie ta z kosztownym logo Eko firmy sprowadzana zza granic kraju – lecz po prostu lokalny rolnik mający jakąś specjalizację – coraz częściej jako klienci możemy skrzyknąć się w poszukiwaniu zdrowszego jedzenia– przedsiębiorcy mogą dostarczyć nam dużą ilość konkretnego jedzenia, którą potem możemy równo rozdzielić. Kupowanie z pominięciem dyskontów oraz innych spożywczych hurtowni może okazać się tańsze niż kupowanie w normalny sposób.
Sklepy z kosmetykami naturalnymi
możemy dostrzec coraz częściej na panoramie miasta. Mają one w swojej ofercie zarówno produkty z certyfikatami Eko i bio jak i fair trade czy te z etykietą o nie testowaniu na zwierzętach.Kosmetyki nietestowane na zwierzętach to bezdyskusyjna podstawa, jeśli pragniemy zadbać o otoczenie i przyrodę w około nas – są mniej kosztowne od produktów stricte ekologicznych.

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Zdrowie

 

Tagi: , ,

Komentarze są zamknięte.