RSS
 

Łysienie plackowate po czterdziestce

19 wrz

Współcześnie wszędzie spotykamy się z pochwalaniem młodości. Mężczyźni wraz z wiekiem często tracą włosy. Nie chcąc dopuścić do tego, by przez ten fakt ich wiek rzucał się w oczy, starają się znaleźć sposób na przesunięcie ich utraty w czasie.

Łysienie plackowate to choroba skórna, której pochodzenie nie jest do końca znane. Kiedy występuje, na głowie pacjenta dostrzegamy ogniska wyłysienia, w których skóra nie jest zapalnie zmieniona.

Odpowiednia odżywka i szampon pielęgnujące włosy są dla nas wsparciem w utrwalaniu zdrowego wyglądu. Nie należy jednak zapominać, że można uzależnić skórę od konkretnego specyfiku. Żeby temu zapobiec, trzeba czasem zmieniać stosowane środki.

Łysienie nie jest niczym przyjemnym. Gęsta czupryna kojarzy nam się z młodością. Peruki rzadko nam wystarczają, byśmy mogli poczuć się usatysfakcjonowani. Tracąc włosy marzymy, by w jakiś cudowny sposób zaczęły po prostu odrastać.

Jednym ze sposobów na walkę z łysiną jest przeszczep włosów. W niektórych przypadkach może go wykonać kosmetyczka lub wykwalifikowany fryzjer. Jeżeli mamy do czynienia z permanentnym brakiem włosów, taki zabieg dokonywany jest przez chirurga.

Dobry fryzjer jest w stanie przedstawić nam szampon, który zahamuje proces łysienia. Może on również powiedzieć, w jaki sposób pielęgnować skórę głowy, by cebulki włosów chciały się na niej trzymać.

Mimo tego, że niewielu ludzi, którzy tracą włosy, cieszy się z tego powodu, a zjawisko to towarzyszy ludzkości od dawna – wciąż nie ma jednego sposobu na leczenie tej przypadłości.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Zdrowie

 

Tagi: , , ,

Komentarze są zamknięte.