RSS
 

Jąkania i zacinanie się dzieci.

28 lis

Jeśli dowiemy się iż będziemy mieli problem ze słuchem albo poudzerzeniowym problemem z narządem mowy to musimy szybko jechać do specjalisty jakim jest logopeda we Wrocławiu. Dzięki diagnozie problemów i procesowi oraz sposobowi nabycia problemu może przepisać optymalne ćwiczenia w terapii mowy oraz pomoże nam zniwelować tę wadę. Dzięki systematycznej i ciągłej pracy przywrócimy szanse do stu procentowej lub lekko ograniczonej zdolności mówienia. Czasami aby uzyskać zadowalające wyniki potrzeba zaangażowania do ćwiczeń i profesjonalnego prowadzenia przez specjalistę.

Wybierając się do specjalisty – foniatry i przebrnięciu przez proces sprawdzania rusza nasz proces ćwiczeń. Zawsze terapia mowy to składowe z masażu, ćwiczeń przy wywoływaniu trudnych głosek oraz ćwiczeń ukierunkowanych na język. Gdy pragniemy odnosić widoczne postępy to musimy poświęcić mnóstwo zaangażowania i wytrwałości w ćwiczeniu zadań. Dopiero dzięki temu oraz pełnej kontroli i dodawaniu kolejnych części terapii powinniśmy zauważać poprawę w sposobie wysławiania.

Oczywiście że każdy z was oglądał film „Jak zostać Królem” „The King’s speech”. W tym filmie pokazano problem dorosłego jakim było jąkanie się. Terapia jąkania u dzieci w przeciwieństwie niż dukanie u osób dorosłych ,u dzieci łatwiej można wyprowadzić oraz usprawnić proces wymowy. U dorosłych istnieje kolejny bodziec jakim jest wywierania presja przez środowisko. Ta presja staje się elementem niezwykle silnie blokujący człowieka.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Zdrowie

 

Tagi: , ,

Komentarze są zamknięte.