RSS
 

Jak znaleźć lekarza?

06 paź

W Polsce służba zdrowia jest powszechna i opiera się na modelu ubezpieczeniowym. W myśl konstytucji każdy Polak ma zagwarantowane prawo do bezpłatnej opieki zdrowotnej, jednak jakość świadczonych usług zdrowotnych w przychodniach i szpitalach publicznych pozostawia wiele zastrzeżeń. W naszym kraju, co prawda mamy dużo państwowych szpitali oraz przychodni, jednak większość z nich nie dysponuje dostateczną ilością lekarzy specjalistów a także niezbędnego, nowoczesnego sprzętu.
Jak w związku z tym mieszkając np w Warszawie znaleźć odpowiedniego i najlepiej blisko miejsca zamieszkania, specjalistę nie wychodząc z domu?
Metoda jest banalnie prosta. Przez internet oczywiście. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło – psycholog warszawa. Na pewno wyskoczy nam kilkadziesiąt adresów i szukanie odpowiedniego gabinetu szybko się nie zakończy.
Więc aby zawęzić nasze poszukiwania wpisujemy – psycholog warszawa.
Wyskoczy nam na pewno ponownie kilkanaście stron z adresami. W tym momencie nie pozostaje już nic innego jak wyłowić pozycję z najbliższym naszego domu adresem.
W ostatnim czasie otwartych zostało bardzo dużo prywatnych przychodni i ciągle tworzone są kolejne. Dysponują one nowoczesnym sprzętem, wyposażeniem gabinetów, zatrudniają najlepszych specjalistów i przede wszystkim dbają o swoich pacjentów. W przychodniach prywatnych w przeciwieństwie do przychodni publicznych nie musimy miesiącami wyczekiwać na wizytę u specjalisty.
Nawet te najmniejsze przychodnie z reguły zatrudniają u siebie paru lekarzy internistów oraz okulistę i pielęgniarki. Z kolei w największych, bardzo często sieciowych placówkach mamy możliwość skorzystać z poradnictwa specjalistycznego w zakresie: alergologii, endokrynologii, geriatrii, kardiologii, neonatologii, ortodoncji.
By tego rodzaju placówki mogły efektywnie działać i przyciągać kolejnych pacjentów muszą inwestować cały czas w nowoczesny specjalistyczny sprzęt. Wyposażenie gabinetów można zamawiać na przykład w specjalistycznych sklepach działających w Necie. Perspektywy rysujące się przed prywatnymi placówkami są nadzwyczaj zachęcające i wiele wskazuje na to, że w przyszłości coraz więcej osób stanie się ich stałymi pacjentami.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Zdrowie

 

Tagi: , , ,

Komentarze są zamknięte.