RSS
 

Dieta Dukana jadłospis lub tradycyjne liczenie kalorii

13 gru

Dieta Dukana jadłospis – osoby, którzy przyzwyczajeni są do liczenia kalorii w trakcie diety mogą być niechętni, ażeby spróbować coś takiego jak dieta dukana, bo jest całkowicie inna. Jeśli nie jesteś pewny jak dieta dukana jadłospis różni się od innych diet, to w tym miejscu zapoznasz dwie zasadnicze różnice:

Dieta Dukana jadłospis nie czujesz osłabienia

Ze względu na wysoką kompozycje białka w diecie wyczujesz sytości przez dłuższy czas po jedzeniu. Ludzie zakładali, że tak samo działa wielkość kalorii jak się je w formie tłuszczu, węglowodanów i białka, że czynią że człowiek czuje się pełny i usatysfakcjonowany długo. To nie jest tak. 200 kalorii spożyte w postaci białka, na przykład kurczaka z grilla, będzie powodować iż osoba będzie pełniejsza przeważająco dłużej niż np. 200 kalorii z tłuszczu, spożywanego jako garść orzeszków ziemnych.

Jako że dieta dukan jadłospis ma małą zawartość węglowodanów i tłuszczu, nie będziesz czuł się głodny, gdy jesteś na diecie. Poza tym, nie pożądał wysokiej treści tłuszczu ewentualnie pokarmów bogatych w cukier.

Dieta Dukana jadłospis liczenie kalorii na co

Pokarm o wysokiej zawartości białka jest bez wątpliwości niskiej zawartości tłuszczu. Jeśli będziesz trzymać się odpowiedniej dozwolonej żywności w diecie Dukana przez cały czas będziesz konsumować mniej kalorii aniżeli organizm zużywa, spali kalorie jakie są przechowywane w postaci tłuszczu. W toku próby odchudzania, proces jest łatwy. Jeżeli szamamy więcej kalorii niż potrzebujesz będą podtrzymywane jak dodatkowa energia w formie tłuszczu. Jeśli jesz mniej kalorii aniżeli potrzeba, będą wykorzystanie kalorie w tym momencie przechowywane w organizmie w formie tłuszczu. Dieta Dukana jadłospis jest bezspornie dietą niskokaloryczną i nie ma potrzeby marnotrawić czasu na liczenie kalorii.

Dieta Dukana jadłospis podsumowanie

Liczenie kalorii jest frustrujące, zawsze kiedy chcesz coś zjeść smaczny posiłek. Podczas kontroli kalorii zawartych w żywności, nacisk kładziony jest zawsze na redukcję spożycia kalorii, a nie na jedzenie i cieszenie się posiłkiem. Nie martwienie się o kalorie jest premią za plan diety. Największym plusem jest to że nie jesteś głodny, gdy jesteś na diecie. Jest to najszybszym sposobem na utratę silnej woli, aby kontynuować dietę dukana. Przejść na dietę i nie czucie się głodnym, nie pragnienie żywności i nie myślenie o jedzeniu cały dzień jest chyba największą zaletą tej diety.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Zdrowie

 

Tagi:

Komentarze są zamknięte.