RSS
 

Wydajne oleje motul

19 wrz

Produktem służącym do smarowania elementów silnika, w samochodzie, jest posiadający odpowiednie składniki olej. Zapobiega on tarciu o siebie poszczególnych fragmentów pod maską.

Większość rodzajów olejów może być stosowanych, zarówno w samochodach z silnikami benzynowymi, jak i w dieslach. Na ulotce opakowania, przeznaczenie jest wyraźnie zanotowane.

Oprócz rozróżnienia według marek samochodów, istnieją też klasy jakościowe olejów. Poszczególne gatunki różnią się składem, przede wszystkim, w zakresie użytych środków chemicznych, do uzyskania wymaganej konsystencji i kleistości produktu.

Rodzaj oleju musi być także dopasowany, do warunków pogodowych, w danym rejonie, gdyż eksploatacja identycznych pojazdów, na innych obszarach, wymaga używania odmiennych środków konserwujących.

Odpowiednio dobrane oleje, spełniają również funkcję amortyzującą różnego rodzaju drgania, pod maską pojazdu. Dzięki nim zwiększa się komfort i bezpieczeństwo naszej jazdy.

oleje motul, oprócz dobrego naoliwienia części, przyczyniają się do odprowadzania zbyt wielkiej ilości ciepła z silnika, wypłukują zanieczyszczenia, uszczelniają komory aktywne oraz hamują postęp korozji.

Większość firm handlowych, dbających o swoich klientów, służą im poradą, w zakresie wyboru rodzaju płynów, do marki i modelu pojazdu. Dodatkowo przy zakupie większego pakietu, możemy liczyć na korzystną cenę.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Motoryzacja

 

Tagi: , , , ,

Komentarze są zamknięte.