RSS
 

Wycena stron www

30 paź

Napisałem ostatnio z prośbą o wycenę strony internetowej do kilku firm. Wycena miała uwzględniać całościowy koszt strony www. Firmy różnie wyceniały samą stronę, ale jedno co mnie zniesmaczyło to koszt wykonania grafiki. Ceny wahały się od 700 bodajże złotych do ponad 2 000. Przeżyłem mały szok, ponieważ zlecając wykonanie strony myślałem, iż kupuję jeden produkt nazwany stroną internetową, a tu okazuje się że jednak kupuję usługę wykonania strony i usługę wykonania grafiki… Moi drodzy, nie dajcie się zwieść. Tworzenie strony internetowej przy użyciu grafiki za 2000 zł wcale nie jest konieczne. Postaram się Wam przybliżyć cały ten system, jego wady i zalety.

Najrozsądniej, jest skorzystać z usług firma która proponuje tworzenie strony w oparciu na gotowy projekt graficzny, np z templatemonsters.com. Można tam dostać profesjonalną grafikę do strony za 200 zł, chyba, że kogoś stać na indywidualny projekt, ale moim zdaniem to przerost formy nad treścią. Można samemu wybrać grafikę do swojej strony, a co za tym idzie wiedzieć, jak będzie wyglądała strona po wdrożeniu. Oszczędzamy też czas. Wdrożenie takiej grafiki, do dopiero pisanego projektu jest o wiele szybsze w implementacji, niż tworzenie nowej grafiki, albo edytowanie kiepskiej jakości strony z gotowym silnikiem. Czasami taniej jest zapłacić za stworzenie nowej strony w oparciu o grafikę z wyżej wymienionego portalu, niż przerabiać obecny projekt. Unikamy też dziesiątek emaili z poprawkami i ich akceptacjami. Po co przepłacać, i ryzykować osiągnięcie niewymiernego efektu?

Firmą która świadczy usługę tworzenia strony internetowej w oparciu na gotową grafikę jest np firma Smilesoft. Pisząc wycenę projektu zazwyczaj podają kilka propozycji wg wytycznych podanych przez klientów. Można sobie podejrzeć, jak będzie wyglądała ich propozycja stworzenia strony. Często dodają od siebie kilka sugestii, propozycji wprowadzenia ciekawych funkcjonalności i modułów. Mają swój prosty w obsłudze CMS, stawiają blogi na wordpressie, i prowadzą kampanie reklamowe. Z tego co wiem, jest tego więcej, ale tylko w takim zakresie z nimi współpracowałem.

 

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Internet, Komputery

 

Tagi: , , , , , , ,

Komentarze są zamknięte.