RSS
 

Różnorodna herbata sklep internetowy

06 wrz

Herbata jest naparem z roślin, określanych również herbatą, które należą do rodzaju Camellia. Dawniej zaliczano je do odmiany Thea. Od innych kamelii różnią się zawartością substancji swoistych i kilkoma niewielkimi cechami morfologicznymi.

herbata sklep internetowy oolong, czyli Czarny Smok, nazywana jest również niebieską lub półfermentowaną. Zaraz po zebraniu, liście pozostawiane są na słońcu. Kiedy zwiędną, zbiera się je i wytrząsa w bambusowych koszach, w celu obtarcia ich brzegów.

Herbaty świata są niezwykle różnorodne. Co rusz na polskim rynku pojawiają się jej bardziej egzotyczne odmiany. Ostatnio w sklepach pojawiła się intrygująca herbata Gunpowder, która jest odmianą zieloną, przypominającą wyglądem proch strzelniczy.

Herbata biała powstaje z młodych pączków, które jeszcze się nie rozwinęły. Krzewy, z których powstaje biała herbata, są czasami dodatkowo osłaniane przed słońcem – ma to utrudnić tworzenie się chlorofilu.

Przebieg wytwarzania herbat żółtych zbliżony jest do procesu białej. W smaku różni się w sposób istotny zarówno od białej jak i zielonej. Kolor naparu jest zielonkawo-żółty. Aktualnie uznawana jest ona za najszlachetniejszą odmianę herbat.

Herbata czarna powstaje w wyniku czterech procesów: więdnięcia, skręcania, fermentacji i suszenia. Legenda głosi, że owa herbata powstała przypadkowo, w wyniku zmoknięcia – fermentacji – ładunku z zieloną herbatą, transportowanej statkiem do Wielkiej Brytanii.

Funkcje zdrowotne herbat znane były od dawien dawna. Dzięki wielu podróżom po morzach, dotarły one praktycznie do każdego państwa. Trudno aktualnie spotkać osobę, która nigdy nie miała styczności z herbatą.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Gastronomia

 

Tagi: , , , ,

Komentarze są zamknięte.