RSS
 

Menu na przyjęcie weselne w restauracji

16 sty

Ślub wymaga wielu przygotowań, jednym z nich jest wybór, która sala weselna będzie odpowiednia na nasze przyjęcie. Gdy mamy go już za sobą, musimy określić szczegółowe menu. W tym powinna nam pomóc restauracja, jednak warto pamiętać o kilku zasadach.

Na początek, bo przybyciu Pary Młodej, najczęściej ma miejsce składnia życzeń oraz pierwszy toast. Po nim najlepiej zaprosić gości do stołu na obiad. Nie warto przesadzać tutaj z wymyślnymi daniami, warto natomiast postawić na różnorodność. Kilka rodzajów mięs surówek oraz dodatków będzie idealne. Warto skorzystać z potraw regionalnych: restauracje Katowice będą idealne na kuchnię śląską, na pomorzu można zaserwować coś z dań kaszubskich, a na południu – specjały góralskie.

Bo obiedzie na stołach powinna pojawić się zimna płyta, ciasta oraz owoce. Oczywiście nie zabraknie też alkoholu, który najlepiej zróżnicować gatunkowo. W ciągu zabawy warto zaserwować 2-3 gorące kolacje, w okolicy godziny 19, 22 oraz 1. Spowoduje to, że goście nabiorą energii na dalszą zabawę. Sale weselne na Śląsku mogą tu polecić tradycyjny żur podawany w chlebie. Bardzo dobrym pomysłem będzie też jednak barszcz czerwony z krokietem lub Strogonow.

Powinniśmy natomiast unikać potraw, które nie przez wszystkich są szczególnie uwielbiane. Z tego względu nie powinniśmy serwować zbyt wiele dań rybnych oraz nie wybierać takich dań jak flaczki. Oczywiście restauracje dzięki swojemu doświadczeniu mogą nam pomóc w dokonaniu tego trudnego wyboru. Bardzo często dysponują one przykładowymi menu lub zestawami potraw, z których wybierzemy wszystkie potrawy na nasze przyjecie weselne.

 

Tagi: , ,

  • lukewaski

    test

    • Hugh McFall

      Hi there, I’d like to inquire about buying this domain, 3dr.org. Could you please tell me how to contact you? My email is hugh@3dr.com, please email me so we can discuss. Thanks!