RSS
 

Telewizja satelitarna

23 cze

Telewizja satelitarna to cieszący się coraz większą sympatią ludzi sposób odbioru sygnału telewizyjnego i radiowego z wykorzystaniem umieszczonych na orbicie ziemi satelit.
Ten stan rzeczy nie dziwi, owe rozwiązanie ma bowiem swoje wielkie zalety. Sygnał z pojedynczego satelity jest w stanie pokryć pokaźne obszary terenu i dotrzeć w miejsca, gdzie niemożliwe jest zainstalowanie zwykłej telewizji np. popularnej „kablówki”. Ponadto pozwala na odbiór wielu stacji telewizyjnych komercyjnych i publicznych, w tym ponad 30 polskojęzycznych.
Do odbioru sygnału przez indywidualnego użytkownika wystarczy zestaw złożony z:
konwertera satelitarnego,
dekodera, tzw. tunera satelitarnego podłączonego do telewizora.
Całość rozpoczynamy od procesu nazwanego montaż anten Częstochowa.
Ciekawym rozwinięciem jest jeszcze dołożenie do systemu montaż monitoringu cctv.
taki zapewni idealne rozszerzenie sytemu i bezpieczeństwo w domu.
Wbrew pozorom montaż anteny satelitarnej wcale nie jest trudną sprawą. Potrzeba do tego jedynie chęci i sporej dawki cierpliwości. Anteny satelitarne dzielimy ze względu na rozmiar oraz kształt. Najpopularniejszymi w tej chwili antenami w naszym kraju są anteny offsetowe.
Teraz w skrócie chciałbym opisać jak montuje się antenę offsetową.

montaż anten Częstochowa zaczynamy od znalezienia odpowiedniego miejsca do instalacji.
Antena musi być skierowana w kierunku południowym i mieć niczym nie zasłonięty widok na niebo.
Kiedy już mamy takie miejsce bierzemy się za montaż uchwytu. Uchwyt do anteny Częstochowa możemy nabyć w prawie każdym markecie budowlanym. Jeśli ściana do której montujemy uchwyt jest np z betonu, cegły itp to montujemy uchwyt za pomocą kołków rozporowych o min. średnicy 12mm. Jeśli natomiast ściana jest ocieplona styropianem używamy kotf min 10mm o długości odpowiedniej do grubości ocieplenia.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w AGD, Dom, Elektronika

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zamknięte.