RSS
 

monitoring pozycji anten sat. ustawienie anten satelitarnych

24 cze

Pierwszym krokiem do montaż anten są założenia odbioru, czyli co tak właściwie chcemy odbierać i na antenie o jakiej średnicy.
Zapewne będzie to Hotbird czy Astra 19,2E ale gdy szukamy czegoś innego warto przejrzeć wykazy programów.
Pomocne są tu te z Satkuriera (zarówno programy kodowane jak i nie kodowane, orientacyjne średnice anten) czy TVSAT magazynu (tylko niekodowane mniej czytelne niż te z Satkuriera).
Jeżeli już wiemy co chcemy odbierać i posiadamy antenę o dostatecznej średnicy (wykazy średnic anten są dostępne na stronach operatorów satelitarnych.
Kolejnym krokiem jest ustalenie pozycji na którą mamy wcelować naszą antenę.
Koordynaty jakie musimy znaleźć to: azymut, elewacja, i polaryzacja konwertera.
Jeżeli chcemy antenę ustawić na Hotbirda rozglądamy się dookoła i szukamy anten z napisem Cyfra+ lub innych i mniej więcej celujemy w to samo miejsce) .
Najlepiej zakupić wskaźnik poziomu sygnału sat, nie jest on drogi a bardzo ułatwia ustawienie anteny. W zasadzie przy użyciu wskaźnika pojedyncza osoba poradzi sobie z ustawieniem anteny – inne metody to zabawa dla dwóch osób. Lokalizacja anteny satelitarnej jest bardzo ważna, gdyż to od niej zależy powodzenie ustawienia odpowiedniej pozycji orbitalnej:
Antena powinna mieć swobodny widok na niebo.
Nie powinno być przed nią wysokich drzew i budynków, które przysłaniają sygnał w 100%. Monitoring autor artykułu Częstochowa Telewizja Przemysłowa Częstochowa

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Dom, Elektronika, Usługi

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Komentarze są zamknięte.