RSS
 

Klimatyzacja w domu i biurze.

06 wrz

Centrale klimatyzacyjne – wolno je inaczej nazywać klimatyzacja warszawa urządzenia służące do obróbki powietrza (przemiany temperatury, wilgotności, oczyszczenia) w celu dostrojenia parametrów do wymagań w pomieszczeniu. Zespoły nawiewne składają się zazwyczaj z następujących elementów (sekcji): wstępnego filtra powietrza, komory z odzyskiem ciepła lub recyrkulacyjnej, nagrzewnicy wstępnej, chłodnicy, wentylatora, nawilżacza parowego, nagrzewnicy wtórnej, filtra dokładnego, tłumika.

W zespole wywiewnym mogą znajdować się następujące urządzenia: filtr wstępny, wentylator, filtr dokładny, komora z odzyskiem ciepła lub recyrkulacyjna. Urządzenia oferowane są w trzech podstawowych odmianach wykonania:
wewnętrzne – przeznaczone do lokalizacji w maszynowniach
zewnętrzne – przeznaczone do montażu na zewnątrz budynku (np. na dachu); mają obudowę zabezpieczoną przed wpływem warunków atmosferycznych
w wykonaniu specjalnym:
higieniczne – przeznaczone do obiektów o powiększonych wymaganiach higienicznych (np. szpitali, laboratoriów itp. montaż klimatyzacji warszawa, najlepiej zlecić wyspecjalizowanym serwisom), wszystkie elementy centrali są porządnie uszczelnione w celu zapewnienia możliwości stałej kontroli ich czystości i dezynfekcji, mało tego wszystkie krawędzie i uskoki są wypełnione, tworząc łagodną powierzchnię prostą do mycia i utrzymania w czystości, co w efekcie prowadzi do zminimalizowania ryzyka rozwoju drobnoustrojów; basenowe; w wykonaniu przeciwwybuchowym. Dostępne są również centrale klimatyzacyjne podwieszane.
Kluczowym celem stosowania wentylacji jest wyciąganie z pomieszczeń zużytego powietrza i dostarczenie w jego miejsce powietrza świeżego. Nawiewane powietrze mieści tlen, który jest niezbędny do oddychania ludzi i zwierząt, a także do procesów spalania. Odpowiednio działająca instalacja wentylacyjna obniża stężenie szkodliwych zanieczyszczeń w powietrzu do poziomu akceptowanego przez organizm człowieka.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Elektronika

 

Tagi: , ,

Komentarze są zamknięte.