RSS
 

Trochę o klimatyzacji.

25 sie

Klimatyzacja pozwala na utrzymanie w pomieszczeniach mikroklimatu o stałych, pożądanych przez nabywców parametrach temperatury, wilgotności i czystości powietrza. Od nich zależy humor domowników. Domowa klimatyzacja Łódź nie jest już tak kosztowna jak dawno temu.

Urządzenia klimatyzacyjne dokładnie regulują temperaturę, co pozwala zachować w pomieszczeniach chłód nawet podczas największych upałów. Podtrzymują automatycznie wilgotność powietrza na poziomie w najwyższym stopniu odpowiednim dla organizmu człowieka. Zapewniają właściwy przewiew, wykluczający przeciągi. System filtrów urządzeń klimatyzacyjnych pozwala na uzyskanie w pomieszczeniach powietrza o sporym stopniu czystości, po zatrzymaniu dopływu kurzu, pyłu, bakterii i roztoczy a nawet przykrych zapachów. Aparaty klimatyzacyjne mogą również służyć do ogrzewania z wykorzystaniem ciepła, które zawiera powietrze zewnętrzne nawet o temperaturze bardzo małej. Mówi się, że działają jak pompa ciepła. Niezależnie od tego mogą być wyposażone w elementy grzejne, wspomagające dogrzewanie pomieszczeń. Montaż klimatyzacji warszawa najlepiej powierzyć wyspecjalizowanym firmom.
Płyn chłodniczy wyzwala ciśnienie za pośrednictwem sprężarki. Płyn ulega podgrzaniu w wyniku sprężania. W stanie gazowym wtłaczany jest do wężownicy wymiennika ciepła, wyposażonej w żeberka. Powietrze stykające się z wymiennikiem ciepła wchłania znaczącą ilość ciepła, powodując ochłodzenie płynu krążącego w wymienniku. Oziębienie to powoduje przejście płynu ze stanu gazowego pod ciśnieniem w stan ciekły.
Wymiennik zwiemy skraplaczem. Na wyjściu ze skraplacza płyn przechodzi przez zbiornik zwany osuszaczem. Zbiornik ten zawiera sól osuszającą, która pochłania wilgoć zawartą w płynie chłodniczym. Potem płyn doprowadzany jest przez reduktor ciśnienia do drugiego wymiennika, zwanego parownikiem. Rozprężony płyn jest płynem pod małym ciśnieniem. Powietrze nadmuchiwane w kierunku kabiny przechodzi przez żeberka parownika. W ten sposób powietrze dostarcza pewnej ilości ciepła, która pozwala na przejście od stanu ciekłego do stanu gazowego pod niskim ciśnieniem. Powietrze po oddaniu pewnej ilości ciepła podczas przejścia przez parownik dopływa schłodzone do kabiny. Czynnik gazowy opuszczający parownik zostaje zassany przez sprężarkę i zaczyna nowiutki cykl.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Dom

 

Tagi: , , , ,

Komentarze są zamknięte.