RSS
 

Klimatyzatory

19 wrz

Klimatyzacja to wytworzenie odpowiedniego mikroklimatu w pomieszczeniu, czyli nadanie powietrzu określonych właściwości.Możemy to uzyskać stosując specjalne urządzenia do klimatyzacji,czyli klimatyzatory.

Klimatyzatory przypodłogowe,przypominają kształtem i budową nowoczesny grzejnik, równocześnie mogą być instalowane we wnękach.Dzięki możliwości instalowania ich w dowolnym miejscu mogą być świetnym rozwiązaniem w niewielkim mieszkaniu.

Klimatyzatory ścienno-przysufitowe są montowane bezpośrednio do konstrukcji stropowej. Ich budowa sprawia, że powietrze płynie z dużą prędkością pod sufitem, następnie zwalnia i przepływ w pomieszczeniu jest równomierny.

Klimatyzator typu split składa się z dwóch części.Jedna jednostka wewnętrzna to parownik a następna to sprężarka.Jednostki robocze złączone są ze sobą systemem elektronicznym lub hydraulicznym.

Częstokroć spotykamy się z zastrzeżeniami oraz obawami dotyczącymi klimatyzacji.Wynika to często z braku wiedzy.Pamiętajmy jednak,że dobrze zainstalowana klimatyzacja może być istotna dla naszego samopoczucia

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Dom

 

Tagi: , , , ,

Komentarze są zamknięte.