RSS
 

Jak dzielimy klimatyzatory.

13 gru

Najbardziej popularne są klimatyzatory typu split. Możemy w nich swobodnie usytuować jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną, pomnąc tylko, że muszą być one zwarte cienkimi rurkami freonowymi i iż muszą mieć odprowadzenie kondensatu (skroplin).
Klimatyzacja warszawa oferuje modele, w których prócz inwertera zamontowany jest specjalny czujnik, za pomocą którego klimatyzator mierzy temperaturę we wskazanej przez użytkownika części pomieszczenia, np. przy biurku i do niej dopasowuje ilość nawiewanego powietrza. Dzięki temu koszty chłodzenia są jeszcze niższe, a komfort – wyższy.
Miejsce montażu;
Jakkolwiek klimatyzator typu split zdołamy zamontować w dowolnym miejscu, zwykle wybieramy ścianę zewnętrzną, zwłaszcza gdy dom jest już wykończony od wewnątrz. Wystarczy w miejscu montażu urządzenia przekłuć przez ścianę otwór i wyprowadzić na zewnątrz miedziane rurki, wiążące jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną.
Punkt montażu zależy również od jakości i mocy klimatyzatora. Im mniejsza jest jego moc chłodnicza, tym mniejsza akceptowalna odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną. W większości wypadków jest to od kilku do kilkunastu metrów; dokładny zakres podają producenci na każdym modelu.
Klimatyzator sterowany pilotem powinien być zainstalowany w odległości co najmniej 1 metra od radia lub telewizora, a także w stosownej odległości od urządzeń grzewczych i urządzeń zasilanych łatwopalnym gazem.
Klimatyzatory okienne instalujemy nie tylko w oknach: można też je sytuować w wykutych w ścianie otworach.
Czy prawdą jest, że klimatyzator wytwarza latem świeże powietrze? I że dzięki temu nie ma pasztetu z niedziałającą latem wentylacją grawitacyjną?
Klimatyzatory nie wytwarzają świeżego powietrza. One jedynie ochładzają powietrze, które jest w pomieszczeniu, toteż sprawnie działająca wentylacja jest bardzo ważna. Przeświadczenie, że klimatyzator uzupełnia świeże powietrze, wynika z dodatkowej funkcji urządzenia, jaką jest oczyszczanie i ewentualnie jonizacja powietrza nawiewanego.
Klimatyzacja poznań nie tylko chłodzi, ale także grzeje nawet przy 20-stopniowych mrozach?
Czyli kupując go mamy z głowy problem i z chłodzeniem i z ogrzewaniem?
W zasadzie w folderach niektórych firm można spotkać twierdzenie, że klimatyzator działa przy tak niskich temperaturach. Jest to jednak niemożliwie z uwagi na strukturę urządzenia – we freonie, który jest czynnikiem chłodniczym w klimatyzatorach jest rozpuszczony olej, służący do smarowania sprężarki. W niskiej temperaturze następuje wytrącanie oleju, który zbiera się w postaci korków tłumiących przepływ freonu, co może doprowadzić do uszkodzenia sprężarki pozbawionej smarowania.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Dom

 

Tagi: , ,

Komentarze są zamknięte.