RSS
 

Imponujące systemy wentylacji

06 wrz

Człowiek oddycha powietrzem, w którym zawarty jest tlen. Jeśli przebywamy w szczelnie zamkniętej przestrzeni ilość tlenu maleje na rzecz dwutlenku węgla. Ze względu na to nie powinniśmy przebywać w takich miejscach – trzeba dbać o dopływ powietrza z zewnątrz.

Odpowiednia wentylacja często wspiera podtrzymywanie dobrej temperatury w pomieszczeniu. Wpuszczane z zewnątrz powietrze może być odpowiednio ogrzane przez nagrzewnice lub oziębione przez agregat chłodniczy.

Wentylacja przemysłowa musi pozwolić dopasowanie ilości powietrza do potrzeb osób przebywających w przedsiębiorstwie. Najczęściej stosowaną w firmach technikach wentylacyjnych jest mechaniczna regulacja wymiany powietrza.

systemy wentylacji zazwyczaj dopasowujemy między innymi do tego, jaka klimatyzacja i wilgotność powietrza występują w danej przestrzeni. Nawet, kiedy wpuszczamy powietrze z zewnątrz, możemy je wzbogacić o dodatkowe czynniki.

Systemy wentylacyjne w większych firmach muszą mieć lepszą wydajność, niż wentylatory domowe. Zawsze, gdy zakładamy wentylację, musimy oszacować ilość osób, która może znaleźć się w danym pomieszczeniu w jednym momencie.

Wentylacja mechaniczna zapewnia regulowaną wymianę powietrza. Można dostosować ją do warunków, które w danym czasie panują w pomieszczeniu i zwiększać, lub zmniejszać ilość dopływającego tlenu.

Stawiając budynek nie wolno zapomnieć o tym, by był możliwy właściwy przepływ powietrza. Jeśli nie będziemy o tym pamiętać to żadne osoby ani zwierzęta nie będą się w nim czuły komfortowo.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Dom

 

Tagi: , , ,

Komentarze są zamknięte.