RSS
 

Drabiny aluminiowe

29 gru

Jeżeli już mieliśmy już do czynienia z pracami na wysokościach, to taki sprzęt np. drabina czy rusztowanie nie jest nam obce. Niestety nie muszą być to tylko miłe wspomnienia, bo niestety stare rusztowania jak i drabiny wykonywane ze stali zostały ciężkie i przez to nieporęczne i sprawiły dużo problemów podczas montażu czy transportu

W tym artykule chcielibyśmy się natomiast skupić na zaletach drabin i rusztować aluminiowych. Zacznijmy od obalenia mitu, jakim jest to że takie rusztowania są dużo mniej stabilne i śpiesznie się niszczą w porównaniu do stalowych. To nie prawda. Aluminium w specjalnych stopach używanych do tworzenia rusztowań jest bardzo wytrzymałe i spełnia wszelkie normy przez co jest bardzo bezpieczne. Wiadomo że należy zwrócić uwagę na producenta, bo uszkodzenia się zdarzają niemniej jednak nie z winy materiału, lecz złego połączenia. ( niemniej jednak jak zaznaczyłem to tylko w sytuacji partaczy i producentów, którzy nie dbają o produkcję )

Drabiny aluminiowe i rusztowania aluminiowe są przede wszystkim dużo lżejsze od tradycyjnych, co pozwala szybszy i bezpieczniejszy montaż, dużo tańszy transport. Zazwyczaj też elementy rusztowań są mniejsze i przez to jeszcze bardziej poręczne. Lekkość drabin aluminiowych to duży atut w sytuacji niedużych drabin, które przenosimy co chwile wykonując prace wykończeniowe, zaoszczędza to dużo energii. Ostatnia zaleta to cena, o ile weźmiemy pod uwagę niebywałą lekkość, a też dużą wytrzymałość to kwota jaką należy zapłacić jest relatywnie niska.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Dom

 

Tagi: ,

Komentarze są zamknięte.