RSS
 

Akwarystyka a korzeń z drzewa owocowego

13 gru

Ostatnimi czasy upatrzyłem se ładny korzeń do mojego baniaka, tylko jest jak zawsze ale, nie wiem czy ów korzeń nadaje się do zbiornika i hodowania ryb akwariowych, ponieważ jest to korzeń z drewna owocowego a dokładnie wiśni.

Akwarystyka

Ryby akwariowe trzymane w akwarium narażonym są narażone na przeróżne zagrożenia ze strony akwarystów. I przeczytałem że korzenie z drzew owocowych nie nadają się do wystroju zbiornika, lepszym rozwiązaniem jest, jeśli masz taką ewentualność to wybierz się nad w miarę czystą rzekę, i w tamtym miejscu wolno spróbować wykopać jakiś fragment drewna, a kolejnym etapem jest kasacja z niego kory i wygotować go trzeba, lecz w żaden sposób nie promuje tego rozwiązania dlatego że rzeki, jeziora często są zanieczyszczone w naszym kraju np. przez chemię spływającą z pól.

Z drzewa owocowego stanowczo nie wolno stosować, drzewo wiśni wytwarza pewien rodzaj żywicy, namacalna jest na gałęziach drewna, rzeki także odradziłem, mimo że będzie ona ekstra czysta to w korzeniu mogą mieszkać drobne organizmy, fakt faktem że można go i tak wygotować, dalszą myślą poza tym w takim korzeniu zachodzą bardzo częstokroć procesy gnilne zachodzą dość szybko, niemniej jednak nie jest to zasadą, dobre do baniaka są korzenie wykopane z drzew liściastych lecz nie owocowych, albo można kupić częściowo już spreparowane korzenie w sklepie akwarystycznym. Podobnie dobre a nawet lepsze są zasadniczo korzenie dębowe lub olchowe. Jeśli koniecznie chciał byś zdobyć korzeń samemu do zbiornika, kup w wędkarskie wodery kajak, łódkę i wybierz się na na pobliskie torfowisko, jezioro dystroficzne.

 
Komentowanie nie jest możliwe

Wpis w Bez kategorii, Zwierzęta

 

Tagi: , ,

Komentarze są zamknięte.